Cyberbezpieczeństwo i Hacking dla Dzieci i Młodzieży

Kurs Cyberbezpieczeństwo i Hacking dla dzieci i młodzieży jest kontynuacją kursu IT Advanced Dzieci oraz IT Advanced Młodzież. Wprowadza w świat cyberbezpieczeństwa i hackingu. Na kursie stawiamy nacisk na zdobywanie praktycznej wiedzy, która jest niezbędna na rynku pracy w branży IT.  Po ukończeniu kursu uczeń będzie znał tajniki hackingu (typy złośliwego oprogramowania, sposoby obrony przed złośliwym oprogramowaniem, przeprowadzanie ataków w sieci, filtrowanie ruchu w sieci). Sumarycznie, po ukończeniu kursów IT-Junior, IT-Advanced oraz Cyberbezpieczeństwa i Hackingu, uczeń opanuje solidne podstawy programowania w nowoczesnych technologiach oraz działanie sieci komputerowych i powiązane z tym aspekty cyberbezpieczeństwa i hackingu.

Dlaczego cyberbezpieczeństwo dla dzieci i młodzieży?

W dobie obecnej informatyzacji i cyfryzacji, aspekty bezpieczeństwa w sieci stanowią kluczową rolę. Dlatego na rynku pracy występuje bardzo duże zapotrzebowanie na specjalistów bezpieczeństwa sieci. Dodatkowo zapotrzebowanie to będzie cały czas rosło. Szacuje się, że w 2020 roku będzie globalnie brakowało około 2 milionów specjalistów od cyberbezpieczeństwa! Co więcej, z raportu Instytutu Kościuszki wynika, że Polska ma szansę zostać liderem sektora cyberbezpieczeństwa! http://www.ik.org.pl/publikacje/1355/

 

Program kursu Cyberbezpieczeństwo i Hacking dla dzieci i młodzieży:

Kurs składa się z 10 spotkań po 3 godziny lekcyjne (30 godzin lekcyjnych łącznie).

Zakres materiału:

  • listy kontroli dostępu na routerach i firewallach, typy złośliwego oprogramowania oraz sposoby obrony przed złośliwym oprogramowaniem, przeprowadzanie ataków przy pomocy systemu operacyjnego Kali Linux.

 

Cena kursu Cyberbezpieczeństwo i Hacking dla dzieci i młodzieży:

Cena za godzinę lekcyjną wynosi 40 zł. Cena za semestr (10 spotkań po 3 godziny lekcyjne) to 1200 zł.

Przy płatności jednorazowej za kurs przysługuje rabat 100 zł (cena spada do 1100 zł). Przy płatności ratalnej cena pozostaje bez zmian (3 x 400 zł).