Programowanie dla Dzieci Warszawa

 

HorsITway to Szkoła IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży, która ma najdłuższy staż w Polsce. Setki uczniów na naszych kursach programowania w całej Polsce świadczą o naszym ogromnym doświadczeniu. To co nas wyróżnia to program zajęć dostosowany do wymagań rynku pracy. Na naszych zajęciach nie ma zabawy robocikami i grania w minecrafta czy robloxa. Inne szkoły nazywają to nauką programowania dla dzieci, jednak więcej w tych zajęciach zabawy niż nauki. Dlatego naszymi klientami są świadomi rodzice, którzy chcą płacić za realne przekazywanie wartościowej wiedzy, a nie za zabawę.

Uczymy języków programowania, których programiści używają na co dzień w pracy.  Kursy programowania dla dzieci i młodzieży w Warszawie odbywają się aż w 6 warszawskich dzielnicach: Śródmieściu, Ursusie, Pradze Północ, Woli, Bemowie i Ursynowie. Kursy Programowania w Warszawie są skierowane do dzieci w wieku 9-14 lat oraz do młodzieży w wieku 14-18 lat.

Programowanie dla Dzieci
Warszawa Śródmieście

Liceum Ogólnokształcące nr XXVII
im. T. Czackiego
ul.Polna 5,
00-625 Warszawa Śródmieście

 
Programowanie dla Dzieci
Warszawa Ursus

No.1 Centrum Edukacyjne
ul.Aleja Bzów 47,
02-495 Warszawa Ursus

 
Programowanie dla Dzieci
Warszawa Praga Północ

Szkoła podstawowa nr 395
im. Rotmistrza Witolda Pileckiego
ul.Józefa Sierakowskiego 9,
03-709 Warszawa Praga Północ

 
Programowanie dla Dzieci
Warszawa Wola / Bemowo

Szkoła Podstawowa nr 225
im. Józefa Gardeckiego
ul.Jana Brożka 15,
01 – 451 Warszawa Wola

 
Programowanie dla Dzieci Warszawa Ursynów

Szkoła Podstawowa nr 319
Andrzeja Romockiego „Morro”
10, 02-786 Warszawa

 

Kurs Programowania dla Dzieci

9 – 12 lat (4 – 6 klasa Szkoły Podstawowej)

 

Kursy programowania dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej prowadzimy na platformie micro:bit, która jest bardziej rozbudowana od platformy Scratch. Micro:bit pozwala zarówno na programowanie  w wizualnym języku programowania,  jak i w językach Javascript oraz Python.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

12 – 14 lat (7 – 8 klasa Szkoły Podstawowej)

 

Kursy programowania dla dzieci z klas 7-8 szkoły podstawowej prowadzimy w języku Java, który jest obecnie najbardziej popularnym językiem programowania na rynku pracy.  Najwięcej ofert pracy w Warszawie jest skierowanych do programistów Java.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

Kurs Programowania dla Młodzieży

14 – 18 lat (Liceum i Technikum)

 

Kurs programowania dla młodzieży w Warszawie dedykowany jest dla uczniów liceum i technikum. Zajęcia prowadzone są w języku Java, który jest obecnie dominującym językiem programowania. Na kursie programowania dla młodzieży uczymy Javy od elementarnych podstaw, aż do programowania aplikacji webowych.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS


 

Nauka Programowania dla Dzieci w Warszawie

Jak wygląda rynek pracy w Warszawie? Jak pokierować swoje dziecko w Warszawie, żeby miało pewną i dobrze płatną pracę?

Rynek pracy w Warszawie

Wszyscy dobrze wiemy, że Warszawa jest miastem oferującym najwięcej miejsc pracy w Polsce. Jeżeli młody człowiek chce znaleźć pracę, to na pewno ją szybko znajdzie. Znane sieciówki czy też markety w Warszawie cały czas poszukują nowych pracowników. Jednak znalezienie satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy wymaga już dużo więcej wysiłku. Jeżeli chcemy ułatwić dziecku w przyszłości to zadanie, powinniśmy sami być na bieżąco z rynkiem pracy w Polsce, a w szczególności z rynkiem pracy w Warszawie. Średnie zarobki w Warszawie w branży IT (branży informatycznej) wynoszą 10 tys. złotych brutto na umowę o pracę. Znając rynek pracy i panujące w nim zarobki, będziemy w stanie świadomie kształcić swoje dziecko w odpowiednim kierunku. Postaramy się przedstawić Państwu w tym wpisie, jak zrobić to najefektywniej i przedstawimy jakie czynniki mają obecnie największy wpływ na znalezienie dobrze płatnej pracy i na co zwracają uwagę pracodawcy.

System szkolnictwa w Warszawie

Zacznijmy więc od systemu szkolnictwa w Warszawie. W Warszawie, tak jak w całej Polsce, szkoła podstawowa składa się obecnie z 8 klas. Nauka programowania dla dzieci w Warszawie znajduje się już w ramowym programie nauczania szkół podstawowych. Jednak poziom nauczania programowania w szkołach podstawowych jest w większości przypadków na dość niskim poziomie i zależy od umiejętności nauczyciela informatyki, który często jest również nauczycielem innych przedmiotów. W szkołach podstawowych w Warszawie, dzieci uczą się programowania w środowisku Scratch, który jest jedynie graficznym językiem programowania. W szkołach podstawowych w Wielkiej Brytanii, z kolei wykorzystywana jest platforma Microbit, która oprócz możliwości graficznego programowania, pozwala również na programowanie w językach Javascript oraz Python. Dlatego nasza szkoła programowania stosuje naukę programowania dla dzieci w Warszawie na platformie Microbit, która jest zdecydowanie bardziej rozbudowana od platformy Scratch, stosowanej w Warszawskich szkołach podstawowych.

Po szkole podstawowej mamy do wyboru:

1.4-letnie liceum ogólnokształcące

2.5-letnie technikum

3.2-letnią szkołę branżową

W warszawie są bardzo dobre licea i technika. Co do samego wyboru, czy wybrać liceum czy technikum, odsyłamy do naszego szczegółowego artykułu „Liceum czy Technikum?”, który znajduje się w menu „Artykuły” ( w skrócie do pracy w branży IT zdecydowanie lepszą opcją jest technikum).

Poniżej 5 najlepszych liceów w Warszawie według magazynu “Perspektywy”:

1. XIV Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Staszica

2. II LO z Oddziałami Dwujęzyczne imienia Stefana Batorego

3. VIII Liceum Ogólnokształcące imienia Władysława IV

4 .LXVII LO imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego

5. XXVII LO imienia Tadeusza Czackiego

Jeżeli chodzi o Technikum, zdecydowanie najlepszym i polecanym technikum w Warszawie jest Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1, które znajduje się na mokotowie (blisko stacji metra Pole Mokotowskie oraz Politechnika). Jeżeli jednak mamy w pobliżu inne technikum o dobrym poziomie informatyki, to nie koniecznie musimy się kierować rankingami, które są robione na podstawie wyników maturalnych.

Uczelnia wyższa w Warszawie

Co dalej po liceum lub technikum? Do Warszawy przyjeżdża co roku kilkaset tysięcy studentów z całej Polski. Warszawa oferuje niecałe 100 uczelni (publicznych i prywatnych), tak więc jest w czym wybierać. Tak jak w każdym innym mieście, są zarówno dobre i słabe uczelnie publiczne, jaki i dobre i słabe uczelnie prywatne. Jeżeli chodzi o branżę IT (branżę informatyczną) i inne branże techniczne, pracodawcy w Warszawie przestali już zwracać uwagę na ukończone renomowane publiczne uczelnie (przykładem takiej uczelni jest Politechnika Warszawska). Co prawda, Politechnikę Warszawską kończą zdolni i pracowici młodzi ludzie, gdyż kierunki techniczne na PW są bardzo ciężkie. Jednak przestarzały program nauczania, który jest niedostosowany do aktualnych potrzeb rynku pracy, sprawia, że absolwent Politechniki Warszawskiej bez doświadczenia nie jest atrakcyjny dla pracodawcy. Pracodawcy w Warszawie zwracają obecnie uwagę przede wszystkim na umiejętności, ukończone certyfikaty i doświadczenie. Studenci renomowanych publicznych uczelni w Warszawie muszą poświęcać większość czasu na naukę bardziej lub mniej zbędnej teorii, i mają bardzo mało czasu na zdobywanie praktycznego doświadczenia i cenionych przez pracodawców certyfikatów. Zachęcamy do przeczytania wspomnianego wcześniej naszego artykułu “liceum czy technikum”, gdzie również szczegółowo omawiamy czym się kierować przy wyborze uczelni wyższej.

Podsumowując temat wyboru uczelni wyższej w Warszawie, polecamy renomowane informatyczne prywatne uczelnie, gdyż mają one program nauczania dostosowany do aktualnych potrzeb rynku pracy. Takie uczelnie przygotowują również w ramach studiów do cenionych przez pracodawców certyfikatów (między innymi do certyfikatów firm

Microsoft, Oracle, czy Cisco). Przykładami takich uczelni są:

1.Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki znajdująca się w Śródmieściu na Muranowie

2.Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych znajdująca się w Śródmieściu Południowym

Na powyższych uczelniach jest zdecydowanie mniej zbędnej teorii i więcej wiedzy praktycznej. Na Politechnice Warszawskiej jest natomiast odwrotnie: więcej zbędnej teorii i mniej wiedzy praktycznej. Więcej wolnego czasu na naukę programowania znajdziemy na pewno na wymienionych prywatnych uczelniach, gdyż nie będą nas one męczyć nadmiarem matematyki i fizyki, tak jak to bywa na Politechnice Warszawskiej…

Najlepszym rozwiązaniem jest zacząć pracować w branży IT od drugiego lub trzeciego roku studiów. Jak to zrobić? Przenieść się na studia zaoczne od drugiego lub trzeciego roku studiów i wtedy bez obaw można to pogodzić z pracą zawodową. Kończąc studia mamy wtedy wszystko czego oczekują pracodawcy: umiejętności, certyfikaty i doświadczenie.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Warszawie jest tak ważna?

Praca w IT jest niezwykle rozbudowana i coraz większe jest zapotrzebowanie na odpowiednio wykwalifikowaną kadrę programistów. Co więcej, coraz więcej firm z zagranicy otwiera swoje oddziały w Polsce, które chętnie zatrudniają polskich programistów.

Jest to wystarczający dowód na to, że praca programisty w Białymstoku oraz innych polskich miastach jest niezwykle ceniona i opłacalna.

Firmy działające na terenie Białegostoku mają bardzo duże zapotrzebowanie na programistów, w stosunku do liczby posiadanych już informatyków. Pracodawcy zabiegają o względy swoich przyszłych programistów. Oferując im przy tym nie tylko wysokie zarobki, ale i różnego rodzaju benefity. Jeżeli chcesz by Twoje dziecko miało stabilną pracę w dziedzinie, która da mu ogromny rozwój oraz wynagrodzenie na poziomie 10 000 złotych – to zadbaj o jego drogę edukacyjną. Już dziś zapisz swoją pociechę do szkoły programowania w Białymstoku i pomóż jej wybrać właściwy kierunek. To też ułatwi jej znalezienie dobrej pracy z bardzo atrakcyjnym wynagrodzeniem.

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul.Giełdowa 4D/71
01-211 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

Telefon:
(+48) 502 959 231

Kursy i zapisy:
sekretariat@horsitway.com

Współpraca:
kontakt@horsitway.com

Newsletter Hors IT way

 

Promocje i rabaty
po zapisaniu się do Newslettera

 

© 2018 Hors IT Way Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realziacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności