Programowanie dla Dzieci Wołomin

Programowanie dla Dzieci Wołomin

Centrum Edukacji EDUS
Laskowa 4, 05-200 Wołomin

 

HorsITway to Szkoła IT dla Dzieci i Młodzieży w stolicy i jej okolicach, w tym w Wołominie. Wyróżniamy się programem zajęć dostosowanym do aktualnego rynku pracy. Języki programowania, których uczymy na zajęciach, są używane przez programistów w codziennej pracy.  Zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży w Wołominie mają miejsce w nowoczesnym Centrum Edukacyjnym EDUS w Wołominie na ulicy Laskowej 4.   Kursy Programowania w Wołominie są dla dzieci w wieku 9-14 lat oraz dla młodzieży w wieku 14-18 lat.

 

Kurs Programowania dla Dzieci

Kursy programowania dla dzieci w Wołominie podzielone są na dwie kategorie wiekowe:

kurs programowania dla dzieci

1. Dzieci 9 – 12 lat (4 – 6 klasa Szkoły Podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci od 9 do 12 roku życia przeprowadzane są na platformie micro:bit, która jest bardziej rozbudowana od środowiska Scratch używanego w szkołach. Micro:bit pozwala nie tylko na programowanie  w graficznym języku programowania,  gdyż umożliwia również programowanie w językach Python i Javascript.

 

OPIS i CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

 

 

 

2. Dzieci 12 – 14 lat (7 – 8 klasa szkoły podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci od 12 do 14 roku życia prowadzone są w języku Java, który jest obecnie dominującym językiem programowania na rynku pracy.  Najwięcej atrakcyjnych ofert pracy w Polsce jest dla programistów specjalizujących się w Javie.

 

OPIS i CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

 

 

Kurs Programowania dla Młodzieży

Zajęcia z programowania dla młodzieży w Wołominie skierowane są do uczniów liceum i technikum. Kurs prowadzony jest w języku Java, który jest aktualnie najpopularniejszym językiem programowania. Na zajęciach programowania dla młodzieży w Wołominie uczymy języka Java od podstaw, aż do zaawansowanych aplikacji.

OPIS i CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA MŁODZIEŻY

 

 

Nauka Programowania dla Dzieci w Wołominie

Jakie są perspektywy pracy w Wołominie i okolicach?

Jak zapewnić swojemu dziecku wysokie zarobki w przyszłości?

nauka programowania dla dzieci w wołominie

Rynek pracy w Wołominie i okolicach

Branża informatyczna jest obecnie najprężniej rozwijającą się dziedziną światowego rynku. Rośnie zarówno zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi, jak i doradztwo technologiczne. Wiąże się to z niepohamowanym wzrostem liczby etatów w tej branży. Mówi się, że w samej Polsce brakuje aż 50 tysięcy wykwalifikowanych programistów gotowych do podjęcia zawodu (z czego największe zapotrzebowanie na programistów jest w Warszawie, tak więc bardzo blisko Wołomina). Uczelnie nie nadążają z produkcją odpowiedniej ilości specjalistów wymaganych na polskim rynku IT. W związku z tym popularne od jakiegoś czasu stały się szkoły programowania umożliwiające nabycie odpowiednich umiejętności do podjęcia tego zawodu. Chcąc zagwarantować swojemu dziecku pewne zatrudnienie w segmencie IT, warto już w szkole podstawowej pomyśleć o wysłaniu swojej pociechy na kurs programowania dla dzieci w Wołominie. Należy również zadbać o dalszą ścieżkę edukacyjną poprzez wybór odpowiedniej szkoły średniej czy uczelni. Dziecko, które zaczęło nabywać umiejętności programowania w młodym wieku z pewnością będzie się pozytywnie wyróżniało w morzu niedoświadczonych programistów. Wobec tego będzie możliwie najbardziej atrakcyjnym kandydatem dla potencjalnych pracodawców.

Rozwój dziecka w Szkole Podstawowej

Warto pomóc dziecku w rozwoju już na etapie szkoły podstawowej. U dziecka w tym wieku zaczynają klarować się umiejętności i zainteresowania, ale w dalszym ciągu jego umysł otwarty jest na nową wiedzę, którą w prosty sposób przyswaja. Umiejętność chłonięcia wiedzy oraz pewnego rodzaju elastyczność są tym czego każdy dorosły może dziecku pozazdrościć. Wobec tego mamy możliwość, a nawet powinność wpłynięcia na rozwój dziecka we właściwym kierunku. Jak zatem pokierować dziecko? Warto zapisać swojego potomka na zajęcia z programowania dla dzieci w Wołominie. W ten sposób można obudzić lub rozwinąć w dziecku informatyczną pasję. Dziecko z pewnością wyprzedzi pod tym względem nie tylko rówieśników, a nawet osoby starsze. Jest to również świetna metoda na sprawdzenie czy branża informatyczna jest kierunkiem, w którym nasze dziecko chciałoby się rozwijać. Nabyte w ten sposób umiejętności zbudują solidne podstawy przy dalszym rozwoju dziecka pod kątem nauki programowania oraz przy podnoszeniu nabytych wcześniej kwalifikacji. Jeżeli dziecko odnajdzie się w programowaniu to warto pomyśleć o kontynuowaniu nauki programowania dla dzieci w Wołominie wybierając kurs dla bardziej zaawansowanych z naszej oferty.

Szkoła Średnia w Wołominie

Wielu rodziców wraz ze swoimi potomkami, stoi przed dylematem wyboru odpowiedniej szkoły średniej spełniającej stawiane jej oczekiwania. Wielu o tym zapomina, ale to szkoła jest dla dziecka, a nie odwrotnie. Jej zadaniem jest wspomóc ucznia na etapie kształcenia, rozwijając przy tym jego wiodące umiejętności i zainteresowania. Na łamach bloga firmowego HorsITway, opublikowaliśmy wyczerpujący artykuł na temat wyboru pomiędzy 4-letnim liceum ogólnokształcącym, a 5-letnim technikum (proszę zajrzeć do naszej zakładki „Artykuły”, znajdującej się w górnym panelu menu). Nasz wybór padł oczywiście na technikum z uwagi na znacznie szerszą paletę umiejętności rozwijanych w ramach tej formy kształcenia. Niemniej jednak liceum ogólnokształcące ukierunkowane na naukę pod kątem egzaminu maturalnego pozwoli dziecku napisać ten egzamin na możliwie najwyższym poziomie. Jeżeli zatem nasz wybór padnie na liceum ogólnokształcące to do czołowych placówek w okolicy Wołomina należą naturalnie szkoły warszawskie, a spośród nich prym wiodą:

  1. Licem Ogólnokształcące im. St. Staszica
  2. Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego
  3. Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV
  4. Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego
  5. Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego

Jeżeli chodzi o technika informatyczne to wiodącą szkołą informatyczną w bezpośredniej okolicy Wołomina jest Technikum Mechatroniczne nr 1 mieszczące się przy ulicy Wiśniowej na warszawskim Mokotowie. Inną polecaną szkołą pod kątem kształcenia w kierunku branży informatycznej jest Technikum Elektroniczne nr 3 przy ulicy im. Gen. Zajączka. Jeżeli chodzi o inne warte uwagi technika w okolicy Wołomina to należy do nich m. in. Zespół Szkół im. Ignacego Mościckiego w Zielonce. Tak więc, dzieci z miast Wołomin, Zielonka, Kobyłka czy też Marki, mogą spokojnie kontynuować naukę programowania w polecanym technikum w Zielonce. Absolwenci techników kończą szkołę z tytułem certyfikowanego technika informatyka, co już stawia ich wyżej na rynku pracy.

Studia

Po zakończeniu nauki w szkole średniej absolwenci mogą kontynuować naukę wybierając jedną z warszawskich uczelni wyższych. Młodzi ludzie z Warszawy i okolicznych miejscowości, takich jak Wołomin, Kobyłka, Zielonka, czy  też Marki, znajdują się w bardzo konkurencyjnym regionie Polski, gdyż właśnie do Warszawy większość studentów kieruje swoje kroki. W związku z tym muszą oni konkurować z młodzieżą z całego kraju. Niemniej jednak, wybór jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od poziomu i formy studiowania (dziennie/zaocznie). O ile status studenta lub absolwenta prestiżowej uczelni publicznej niesie za sobą pewną wartość dodaną, to obecnie coraz większą uwagę przykłada się do praktycznych umiejętności pracownika, a nie stopni w jego indeksie. Osoba z praktyczną wiedzą potrzebuje zdecydowanie mniej czasu na wejście do zespołu niż absolwent studiów. Wiele publicznych i renomowanych uczelni nie przystosowuje swoich studentów do pracy pod kątem zawodowym. Oczywiście nic przy tym nie odbieramy studentom takich uczelni jak Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski czy Wojskowa Akademia Techniczna, gdyż są to ciężkie i wymagające studia.

Jeżeli zależy nam na praktycznych i zgodnych z najnowszymi standardami uczelniach, to warto rozważyć wybór uczelni prywatnej. Na takich uczelniach zajęcia z reguły prowadzą osoby z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na specjalistycznych stanowiskach, a nie ludzie z wyłącznie naukową i teoretyczną wiedzą. Dodatkowo takie uczelnie często oferują dodatkowe kursy podnoszące kwalifikacja kursantów w wybranych dziedzinach. Nierzadko takie kursy organizowane są przez uznane firmy, dzięki czemu najlepsi mogą liczyć na wartościowy staż lub ceniony certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności. Do takich uczelni w Warszawie należą między innymi:

  1. Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki
  2. Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania
  3. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Wybierając jedną z tych uczelni, możemy liczyć na większą ilość godzin poświęconych umiejętnościom programistycznym, ograniczając przy tym liczbę przedmiotów niepowiązanych bezpośrednio z zawodem programisty.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczęszczać na studia równolegle z podjęciem pierwszej pracy. Dzięki temu absolwent studiów po odebraniu dyplomu ma pewność, że jego CV będzie zdecydowanie bardziej atrakcyjne z uwagi na nabyte doświadczenie komercyjne. W dodatku podjęcie pracy rozwija nie tylko wiedzę techniczną, a również zdolności miękkie, takie jak komunikacja czy umiejętność pracy w zespole.

Czy nauka programowania dla dzieci w Wołominie jest dobrą inwestycją w dziecko?

Bliska Wołominowi Warszawa jest uznawana przez wiele niezależnych rankingów za najlepsze w Europie miasto do rozwijania firm technologicznych. Wiąże się to z nieporównywalnie mniejszymi kosztami prowadzenia takiej firmy w porównaniu do innych europejskich miast. Na fakt ten wpływa między innymi niskie (pod pryzmatem europejskiej średniej) wynagrodzenia dla programistów w Polsce. Co prawda programistyczne pensje w Warszawie są największe w całej Polsce, ale za granicą można zarobić znacznie więcej. Według danych portalu NoFluffJobs, średnia pensja programisty specjalizującego się w technologii Java kształtuje się na poziomie około 11 500 zł brutto przy umowie o pracę. Na wyższe pensje mogą liczyć programiści rozliczający się z pracodawcą na podstawie faktury F-VAT.

Powyższe dane jednoznacznie wskazują naukę programowania dla dzieci w Wołominie jako prawdziwą inwestycję w rozwój naszej pociechy. Dzięki wysiłkowi włożonemu w uczęszczanie na zajęcia z programowania dla dzieci w Wołominie możemy zagwarantować dziecku dobry start w dorosłym życiu.