Programowanie dla Dzieci

Programowanie dla dzieci

Programowanie dla dzieci znajduje się już w ramowym programie zajęć wszystkich szkół w Polsce. W dzisiejszych czasach języki programowania dla dzieci i młodzieży stały się tak samo ważne jak nauka języków obcych. Nasza szkoła programowania - HorsITway oferuje naukę programowania dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 18 lat. Na naszych kursach programowania dla dzieci i młodzieży poruszamy również inne zagadnienia związane z branżą informatyczną:

 • sieci komputerowe
 • hacking i cyberbezpieczeństwo
 • bazy danych

 

Kurs Programowania dla Dzieci

9 - 12 lat (4 - 6 klasa Szkoły Podstawowej)

Kurs programowania dla dzieci z elementami cyberbezpieczeństwa. Zajęcia komputerowe dla dzieci prowadzone są od podstaw i nie jest wymagana żadna wiedza początkowa. Środowiskiem programistycznym wykorzystywanym na zajęciach jest platforma Microbit, która jest bardziej rozbudowana od środowiska Scratch używanego w szkołach. Na kursie programowania dla dzieci uczymy wizualnego języka programowania, który jest idealny dla dzieci rozpoczynających przygodę z programowaniem. Wszystkie podstawowe elementy programowania przedstawione są w postaci bloczków, które łączy się jak puzzle. W ten sposób dziecko uczy się podstaw programowania i logicznego myślenia, które jest również przydatne w matematyce.

Platforma Microbit pozwala również na programowanie w językach Javascript i Python, lecz tych języków uczymy dzieci dopiero na kursach kontynuujących. Jeżeli więc, Twoje dziecko ukończy pierwszy semestr kursu, to może kontynuować naukę programowania w kolejnych semestrach, w których uczymy języków programowania Javascript dla dzieci oraz Python dla dzieci.

Program Kursu Programowania dla Dzieci

Program pierwszego semestru kursu programowania dla dzieci składa się z 15 spotkań, które trwają po 1 godzinę zegarową (łącznie 20 godzin lekcyjnych). W pierwszym semestrze uczymy dzieci podstaw programowania w wizualnym języku programowania na platformie Microbit. Kolejne semestry składają się z 15 spotkań, które trwają po 1,5 godziny (łącznie 30 godzin lekcyjnych każdy semestr). W tych semestrach uczymy dzieci podstaw programowania w językach programowania Javascript i Python.

Cena Kursu Programowania dla Dzieci

Cena pierwszego semestru kursu programowania dla dzieci: 30 zł za godzinę lekcyjną (600 zł za cały semestr kursu). Przy płatności jednorazowej przysługuje rabat 50 zł. Przy płatności ratalnej cena nie ulega zmianie (3 raty po 200 zł).

Cena kolejnych semestrów kursu programowania dla dzieci: 30 zł za godzinę lekcyjną (900 zł za cały semestr kursu). Przy płatności jednorazowej przysługuje rabat 50 zł. Przy płatności ratalnej cena nie ulega zmianie (3 raty po 300 zł).

FORMULARZ DO ZAPISÓW

 

 

Kurs Programowania dla Dzieci w języku Java

12 - 14 lat (7 - 8 klasa Szkoły Podstawowej)

Kurs programowania dla dzieci w języku Java z elementami sieci komputerowych i cyberbezpieczeństwa.

Dlaczego Java dla dzieci jako język programowania?

Java dla dzieci, kurs programowania dla dzieci

Dla dzieci powyżej 12 roku życia, wizualne języki programowania (takie jak Scratch używany w szkołach) nie są już rozwijające, gdyż są one dedykowane dla dzieci młodszych, które nie poruszają się sprawnie w edytorze tekstowym.

Z kolei Java to język polecany początkującym programistom. Jest on także najpopularniejszy pod kątem zarobków i ofert pracy (szczegółowe zarobki programistów Java przedstawiamy w naszym artykule "Opis ewolucji programisty - od Juniora do Seniora", który znajduje się w menu "Artykuły"). Java posiada świetną dokumentację, szeroką społeczność użytkowników oraz jest cały czas rozwijany. Język ten będzie nadal popularny przez długie lata wśród większości firm, w przeciwieństwie do innych języków, których popularność ciężko przewidzieć w perspektywie kilku/kilkunastu lat.

Dlaczego pod koniec kursu pojawiają się elementy sieci komputerowych i cyberbezpieczeństwa?

 kurs Java dla dzieci

Gdyż branża IT (informatyczna) stanowi połączenie zastosowań informatyki i telekomunikacji. Wszyscy wiedzą, że cały czas brakuje i będzie brakować programistów na rynku pracy. Natomiast nie wszyscy wiedzą, że występuje także bardzo duże zapotrzebowanie na specjalistów do zarządzania sieciami i bezpieczeństwem sieci. Zapotrzebowanie to będzie cały czas rosło (szacuje się, że w 2020 roku będzie globalnie brakowało około 2 milionów specjalistów od cyberbezpieczeństwa), a sieci komputerowe stanowią podstawę aspektów zarządzania sieciami i cyberbezpieczeństwem.

Program Kursu Programowania dla Dzieci w języku Java

Kurs programowania dla dzieci w języku Java składa się z 15 spotkań po 2 godziny lekcyjne (30 godzin lekcyjnych łącznie).

Program zajęć:

 1. Część programistyczna (26 godzin lekcyjnych): wstęp do języka Java,  instrukcje warunkowe i zmienne w Javie, pętle w Javie, funkcje i struktury danych w Javie, wprowadzenie do programowania obiektowego w Javie.
 2. Część sieci komputerowych i cyberbezpieczeństwa (4 godziny lekcyjne): podstawy komunikacji w Internecie i sieciach komputerowych, wstęp do Cyberbezpieczeństwa i Hackingu.

W każdym kolejnym semestrze skupiamy się na programowaniu obiektowym oraz na strukturach danych w Javie.

Cena Kursu Programowania dla Dzieci w języku Java

Cena pierwszego semestru kursu programowania w Javie: 30 zł za godzinę lekcyjną (900 zł za cały semestr kursu). Przy płatności jednorazowej przysługuje rabat 50 zł. Przy płatności ratalnej cena nie ulega zmianie (3 raty po 300 zł).

Cena kolejnych semestrów kursu programowania w Javie dla dzieci: 35 zł za godzinę lekcyjną (1050 zł za cały semestr kursu). Przy płatności jednorazowej przysługuje rabat 50 zł. Przy płatności ratalnej cena nie ulega zmianie (3 raty po 350 zł).

FORMULARZ DO ZAPISÓW

 

 

Kurs Programowania dla Młodzieży w języku Java

14 - 18 lat (Liceum i Technikum)

Programowanie dla młodzieży

Kurs programowania dla młodzieży w Javie z elementami sieci komputerowych i cyberbezpieczeństwa.

Dlaczego programowanie dla młodzieży w języku Java?

Java dla dzieci, kurs programowania dla dzieci

Na lekcjach informatyki w liceach i technikach uczy się głównie języka C++, który nie znajduje się już w czołówce najpopularniejszych języków programowania. Z kolei Java jest obecnie najpopularniejszym językiem programowania pod kątem zarobków i ofert pracy (szczegółowe zarobki programistów Java przedstawiamy w naszym artykule "Opis ewolucji programisty - od Juniora do Seniora", który znajduje się w menu "Artykuły"). Język Java jest cały czas rozwijany i posiada świetna dokumentację. Java będzie jeszcze popularna przez wiele lat na rynku pracy, co oznacza wysokie zarobki dla programistów Java.

Dlaczego na kursie pojawiają się także elementy sieci komputerowych i cyberbezpieczeństwa?

 kurs Java dla dzieci

Powszechnie wiadomo, że na rynku pracy brakuje bardzo wielu programistów.  Jednak występuje również ogromne zapotrzebowanie na innych specjalistów IT (między innymi na specjalistów od cyberbezpieczeństwa). Co więcej, zapotrzebowanie to cały czas rośnie (w 2020 roku będziemy potrzebować globalnie około 2 milionów specjalistów od cyberbezpieczeństwa). Natomiast sieci komputerowe stanowią podstawę innych dziedzin IT i cyberbezpieczeństwa.

Program Kursu Programowania dla Młodzieży w języku Java

Kurs programowania dla młodzieży w języku Java składa się z 15 spotkań po 2 godziny lekcyjne (30 godzin lekcyjnych łącznie).

Program zajęć:

 1. Część programistyczna (26 godzin lekcyjnych): wstęp do języka Java,  instrukcje warunkowe i zmienne w Javie, pętle w Javie, funkcje i struktury danych w Javie, wprowadzenie do programowania obiektowego w Javie.
 2. Część sieci komputerowych i cyberbezpieczeństwa (4 godziny lekcyjne): podstawy komunikacji w Internecie i sieciach komputerowych, wstęp do Cyberbezpieczeństwa i Hackingu.

W każdym kolejnym semestrze skupiamy się na programowaniu obiektowym oraz na frameworkach w Javie.

Cena Kursu Programowania dla Młodzieży w języku Java

Cena pierwszego semestru kursu programowania w Javie: 30 zł za godzinę lekcyjną (900 zł za cały semestr kursu). Przy płatności jednorazowej przysługuje rabat 50 zł. Przy płatności ratalnej cena nie ulega zmianie (3 raty po 300 zł).

Cena kolejnych semestrów kursu programowania w Javie: 35 zł za godzinę lekcyjną (1050 zł za cały semestr kursu). Przy płatności jednorazowej przysługuje rabat 50 zł. Przy płatności ratalnej cena nie ulega zmianie (3 raty po 350 zł).

FORMULARZ DO ZAPISÓW

 

 

Nauka Programowania dla Dzieci w całej Polsce

kursy programowania w całej Polsce

Nauka programowania dla dzieci rozwija wiele umiejętności oraz cech charakteru:

 1. Nauka programowania rozwija logiczne myślenie
 2. Nauka programowania uczy efektywnego wyszukiwania informacji
 3. Nauka programowania uczy cierpliwości
 4. Nauka programowania poprawia kreatywność
 5. Nauka programowania sprzyja nauce języka angielskiego